Jak na to…

tararara… ( návod na lucidní snění)! :D

Nebojte, Jiřina o tom, jak lucidně snít zřejmě nemá páru.. pokusím se vám teda ukázat stručný, ale jasný a snadno pochopitelný návod, jak lucidně snít, pro každého…

Bod č. 1 – Lucidně snít dokáže každý
někdo na to má telent, a nemusí se řídít žádnými návody, ostatní se to mohou naučit, ale pozor!!! Je to to samé, jako kdyby jste se učili hrát třeba na housle; pokud se tomu nebudete denně věnovat, neučíte se to mnohem později- to je taky častá otázka: “ Jak dlouho to bude trvat“ ? Odpověď jakoby nebyla: od 14 dnů až po několik let ( jako u mě :) ). Důležité je být trpělivý!!

Bod č. 2 – Ujasnit si to…
Velmi užitečné je si o LD a spánku třeba něco přečíst, jak v knihách nebo na internetu… (Mimo to: Každý den jedeme neustále na jednom programu, na jednom stereotypu. Hodně věcí vám unikne, ale v nevědomí je všechno. S tím jsou spojeny sny, a pokud je začnete brát vážně, pak se možná kouknete na ten svůj program, stereotyp a řeknete si: “ Co to kur*a je?“ Neřekl bych, že pak budete mít nadhled, ale začnete si více užívat to, co zrovna děláte…)

Bod č. 3 – Pamatovat, Značkovat, Testovat…
Tenhle bod je nejdůležitější:

  • Pamatovat si své sny!
  • Najít opakující se znaky ve snech
  • Testovat realitu

každý z těchto kroků je na samostaný článek. Napíšu později, ale vy se můžete zkusit kouknout na jiné stránky o LD, je toho plný gůgl! :)

Bod č. 4 Porč?
-pravidlo 5Z: Zábava, Zážitek, Zkušenost, Zkouška, Zlepšení-

V prvé řadě jsou lucidní sny úžasným prostorem pro zábavu a taky zde můžete zažít to, co v normálním světě nelze: létat, mluvit s mrtvými, sám se sebou, jak s miminem, s nějakou hvězdou nebo třeba s čínským bohem smíchu. Mnoho sportovců východu se učí právě lucidnímu snění, protože v něm zlepšují své schopnosti, ano můžete si zde nacvičit třeba rozhovor se svým šéfem, zítřejší zkoušku z anatomie  nebo tomu šéfovi můžete rozbít hubu…. je to jen na vás, k čemu to využijete, potenciál LD  je zatím bez hranic….

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Sny a jeho autorem je Snochodec. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>